#ДОСТУПНОUA ЗВІТ:

Замок Любарта

Луцьк, вулиця Кафедральна, 1
 1. Вхід: незадовільно
  Мощення прилеглої території – стара нерівна бруківка зі швами до 50 мм. Немає демаркованих місць для паркування авто відвідувачів з інвалідністю. У прилеглому просторі на стійці розташовано об'ємну модель замку з металу, що містить текст, тактильні вказівники, шрифт Брайля. Проте до макета не веде тактильна навігація. Стійку з макетом розташовано на бордюрі висотою 200 мм, а сам макет потребує поточного ремонту й регулярного догляду. Вхід на територію замку: недоступний – двері в металевих воротах мають поріг 200 мм. Вхідна алея має розбите покриття. Інклюзивний інформаційний стенд біля входу з текстом Брайля встановлено в недоступному місці. Тротуар і проїзну частина не розмежовано.
 2. Зручність всередині: незадовільно
  Мощення території замку ускладнює пересування на візках. Бракує інклюзивної навігації та вказівників. Жоден із об'єктів всередині замку не є інклюзивним. До замкової галереї ведуть дерев'яні сходи. Ліфта немає. Галерея на стіні має ширину 1800 мм і зміни рівнів (сходи) із перепадом висот 800–900 мм. Вхід у Художній музей на території замку не обладнано пандусами (сходи), а двері мають поріжки.
 3. Туалет: незадовівльно
  Інклюзивної вбиральні немає, а наявна вбиральня – недоступна (сходи).
 4. Привітність: не дуже
  Привітність на низькому рівні. Але після розмови з директором по телефону нас таки пустили перевірити доступність замку.
 5. Загальні враження:
  Замок Любарта, або Луцький замок — один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Пам'ятка архітектури та історії національного значення. Першу цеглину заклали ще у 1350-ті роки. Був резиденцією Великого князя, а після Люблінської унії — резиденцією королівської влади, де були зосереджені політичні, адміністративні, судові, оборонні, релігійні функції центру Волинського воєводства. Місце, де можна доторкнутися до багатовікової історії, проте, на жаль, абсолютно не пристосоване для маломобільних груп населення.
Якщо ви помітили відмінності з реальною ситуацією або маєте власні враження про цей заклад, напишіть нам про це, будь ласка: dostupnoua@gmail.com